Firma IMEX International Group zajmuje się importem, exportem i dystrybucją różnego rodzaju produktów i materiałów mających zastosowanie w przemyśle. Nasi kluczowi klienci to sieci sklepów z branży spożywczej oraz meblowej z Polski, Wielkiej Brytanii oraz Rosji. Pracownicy firmy to doświadczeni eksperci w dziedzinie exportu i handlu zagranicznego.

Głównym założycielem firmy jest Wojciech Popławski, którego wielWojciech Popłaski Rosja IMEXoletnie doświadczenie i niekonwencjonalne podejście do klienta pozwoliło na rozwój swojej myśli i stworzenie nowej firmy o indywidualnym podejściu do potrzeb Naszych Klientów. Posiada liczne sukcesy zawodowe.

Wojciech Popławski – przedsiębiorca z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu przedsiębiorstw. Posiada niezwykłe umiejętności organizacyjne. „Lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć” – z takim przeświadczeniem z sukcesem zarządza wieloma firmami, zwiedzając tym samym różne, nawet te najbardziej egzotyczne zakątki świata. Łączy pasje z biznesem co bezpośrednio przekłada się na sukces.

Wielokrotnie prowadził prelekcje na Uczelniach Wyższych w Polsce i Rosji. Zazwyczaj tematyką jego wystąpień jest współpraca na rynku rosyjskim oraz promowanie ekologicznego budownictwa drewnianego w Europie. Uczestniczy w seminariach oraz najważaniejszych konferencjach światowych. Jako Członek Zarządu „Fundacji Polonia Gospodarcza Świata” promuje Polski biznes na wschodzie. Jest również Honorowym Członkiem Stowarzyszenia Polonii „Rodzina” w Omsku, gdzie wspomaga Polonię w Rosji poprzez organizację wyjazdów edukacyjnych do Polski.

W październiku 2016 roku otrzymał „Kopernikański Medal Renesansu” za szczególne działania dla Fundacji Polonia. Medal ten przeznaczony jest dla osoby, która w życiu kieruje się szeroko pojętą ideą humanizmu, niekonwencjonalnymi pomysłami, wszechstronnością zainteresowań i uporem we wcielaniu ich w życie. Godłem medalu jest wizerunek Mikołaja Kopernika. Dewiza medalu brzmi: ESTO QUOD ESSE VIDERIS (BĄDŹ TYM, KIM SIĘ BYĆ WYDAJESZ bądź takim, jakim cię znamy). Polecamy obejrzenie jednego z jego wywiadów tutaj.

Nasze doświadczenie

Wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu klientów i długoletnich kontraktów sprawia że firma ma ugruntowaną pozycję na rynku i posiada stabilność.

Importujemy z Rosji drewno w postaci gotowych elementów do budowy domów z bali, drewna klejonego oraz tarcicy syberyjskiej.

Od 10 lat zajmujemy się importem drewna z Syberii w postaci gotowych elementów do budowy obiektów drewnianych oraz drewna w postaci tarcicy i elementów wykończeniowych. Mamy ogromne możliwości rozwoju produktów na rynku rosyjskim i syberyjskim. Przez lata doświadczeń możemy śmiało przyznać że dobrze znamy specyfikę sprzedaży w Rosji, posiadamy tam ugruntowaną i stabilną pozycję.

Firma IMEX współpracuje z dostawcami z całego świata, odwiedzamy najważniejsze targi na świecie, dzięki czemu podążamy za najnowszymi trendami i nieustannie uzupełniamy ofertę o najlepsze produkty.

Dla naszej firmy najważniejszy jest Klient i jego potrzeby, dlatego staramy się zawsze podchodzić indywidualnie do każdego klienta.

Wciąż zbieramy nowe doświadczenia, z uwagą i zrozumieniem słuchamy potrzeb naszych Partnerów i przygotowujemy ofertę odpowiadającą ich oczekiwaniom oraz najnowszym trendom rynkowym. Dzięki rozwiniętej sieci sprzedaży docieramy do odbiorców w całym kraju oraz za granicą a w szczególności na rynku rosyjskim i syberyjskim.

Działalność prospołeczna

Grupa IMEX jest członkiem Fundacji Polonia Gospodarcza Świata. Celem fundacji jest ułatwianie związków miedzy środowiskami Gospodarczymi Polonii, krajów jej osiedlenia oraz polski dla efektywności wytwarzanych produktów, usług i obrotu towarowego na rzecz zrównoważonego rozwoju w zglobalizowanym rynku. Reprezentanci firmy od zawsze wspierają i uczestniczą w seminariach, konferencjach promując Polskę i jej zasoby na całym świecie.

IMEX, jako członek Stowarzyszenia Polonii „Rodzina” w Omsku na Syberii wspomaga młodzież poprzez organizację wyjazdów do Polski grupy Polonii syberyjskiej.

Skontaktuj się z nami